Kto może wziąć udział w projekcie Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów
Pomysłodawcą, który może wziąć udział w projekcie jest każda pełnoletnia osoba z całej Polski posiadająca pełną zdolność do czynności prawnej, która zgłosi do udziału w nim autorski i zarazem innowacyjny pomysł biznesowy. Pomysł ten może zostać zgłoszony również przez zespół Pomysłodawców.
Ile pomysłów można zgłosić do udziału w projekcie?
Do udziału w każdej z 4 rund Naboru indywidualny Pomysłodawca zgłosić może maksymalnie 2 pomysły biznesowe. Jednakże do fazy Mentoringu zakwalifikować może się jedynie 1 spośród nich (wyżej notowany na liście rankingowej).
Czy można zgłosić do kolejnej rundy Naboru pomysł biznesowy, który nie zakwalifikował się wcześniej do udziału w projekcie?
Tak, nie ma takiego ograniczenia. Przykładowo, jeśli pomysł na został zakwalifikowany do udziału w do fazy Mentoringu w ramach pierwszej rundy Naboru Pomysłodawca może ponownie zgłosić go do projektu w drugiej rundzie Naboru.
Ile czasu trwa proces mentoringu?
Proces mentoringu podzielony został na dwie fazy: I faza Mentoringu trwa 1,5 miesiąca i skupia się na prowadzeniu badań rynkowych nad zgłaszanym pomysłem, natomiast II faza Mentoringu trwa 4,5 miesiąca i przeznaczona jest na skonstruowanie i wytworzenie prototypu (MVP) rozwijanego rozwiązania
Czy w trakcie trwania projektu należy założyć działalność gospodarczą (startup)?
Nie, nie jest to wymagane. Ideą projektu jest wsparcie Pomysłodawcy w rozwoju proponowanego przez niego rozwiązania i weryfikacja przyjętych założeń biznesowych jeszcze na etapie przed założeniem działalności gospodarczej. Docelowo jednak udział w projekcie i otrzymany feedback mają ułatwić Pomysłodawcy podjęcie decyzji o założeniu startupu w przyszłości.
Kim są Eksperci Recenzenci?
To eksperci oceniający zgłoszone do udziału w projekcie pomysły biznesowe. Są to głównie osoby wywodzące się ze środowiska funduszy inwestycyjnych. Ich bogate doświadczenie zawodowe w rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych oraz realizacji inwestycji Venture Capital pozwoli w sposób jak najbardziej wiarygodny dokonać rzeczywistej oceny skali innowacyjności i potencjału rynkowego proponowanych przez Pomysłodawców rozwiązań.
Kim są Mentorzy?
Każdemu z Pomysłodawców zakwalifikowanych do udziału w fazie Mentoringu przydzielony zostanie Mentor, który udzielał będzie mu wsparcia w pracach nad rozwojem pomysłu. Są to osoby osiadające doświadczenie w zakresie rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć oraz tworzenia i komercjalizacji nowych technologii zdobyte w pracy zarówno z indywidualnymi Pomysłodawcami jak i startupami oraz dojrzałymi przedsiębiorstwami.
Kim są Eksperci KIS-Naukowcy?
To pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Podzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem z Pomysłodawcami w pracach nad rozwojem ich pomysłów, szczególnie w zakresie specjalizacji takich jak biotechnologia, technologia żywności, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, innowacyjne rolnictwo i ogrodnictwo, gospodarka wodna, technologia drewna, meblarstwo czy też szeroko pojęty design.
Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?
Napisz do nas