Przejdź do głównej treści
uczestnik

Justyna Cięgotura

Mentor

Z wykształcenia ekonomistka z tytułem MBA w biznesie międzynarodowym, zdobytym na Uniwersytecie Stanu Illinois w Chicago. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z biznesem oraz instytucjami nauki w sferze IPR, komercjalizacji i inkubacji przedsiębiorstw. Szeroką wiedzę i praktykę zdobytą zarówno w USA, jak i w Polsce, wykorzystuje w pracy z przedsiębiorcami, pomysłodawcami oraz naukowcami. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie doradztwa innowacyjnego, negocjacji umów inwestycyjnych, mentoringu biznesowym i ewaluacji pomysłów na startup. Obecnie pełni funkcję Prezesa spółki celowej AMU Innovation, gdzie koordynowała objęcie udziałów w trzech akademickich startupach.

Hanna Cichowska

Hanna Cichowska

Mentor

Magister psychologii, specjalistka doświadczona w szerokim spektrum projektów miękkich związanych z przedsiębiorczością. Brała udział w wielu inicjatywach skupionych wokół aktywizacji oraz rozwoju potencjału zawodowego. Wspiera pomysłodawców w rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb, możliwości oraz potencjału. Wraz z Instytutem UAM w Poznaniu przygotowała program praktyk zawodowych dla studentów z obszaru wyrównywania szans na rynku pracy. Współpracowała z organizacjami zajmującymi się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych.

Krzysztof Peliński

Mentor

Posiada stopień doktora w zakresie Nauk Leśnych. W swojej dotychczasowej karierze pracował między innymi jako inżynier B+R odpowiedzialny za rozwój nowych produktów meblowych, rozwiązań materiałowych oraz technologii produkcji. W latach 2021 – 2023 w ramach wsparcia rozwojowego wielkopolskich firm prowadził inkubację 20 podmiotów MŚP z nastawieniem na wprowadzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań do praktyki gospodarczej. Posiada szerokie doświadczenie w tworzeniu projektów koncepcyjnych, prototypów oraz portfolio produktów. Jest współautorem zgłoszeń patentowych, uczestniczył także w projekcie Strefa Pomysłodawcy, gdzie brał czynny udział w procesie projektowania nowatorskich prototypów w postaci MVP.

Filip Porzucek

Filip Porzucek

Mentor

Współzałożyciel startupu biotechnologicznego Cofactor, współzałożyciel pierwszego biotechnologicznego spin-offu wywodzącego się z UAM – SpinBionic sp. z o.o. oraz badacz z zakresu medycyny regeneracyjnej i biodruku 3D w Centrum Zaawansowanych Technologii UAM. Uczestniczył w programie inkubacyjnym, którego celem było utworzenie start-upu finansowanego przez Venture Capital, w którym zajął pierwsze miejsce i możliwość rozwoju swojego projektu. Posiada ogromne doświadczenie z zakresu prowadzenia prac B+R, rozwijania i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań oraz świadczenia usług doradczych z zakresu tworzenia koncepcji produktu.

Izabela Pietrzak

Izabela Pietrzak

Mentor

Radca prawny, dr nauk prawnych. Zawodowo zajmuje się obsługą transferu wiedzy do gospodarki, w szczególności obsługą procesów komercjalizacji w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Autorka publikacji dot. zagadnień prawnych procesu komercjalizacji wyników B+R. Specjalizuje się w obsłudze prawnej: procesów transferu technologii z udziałem przedsiębiorców i uczelni oraz projektów dofinansowanych np. przez NCBR. Prowadzi szkolenia/prezentacje z zakresu problematyki własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem transferu wiedzy do gospodarki.

Bartłomiej Fijałkowski

Bartłomiej Fijałkowski

Mentor

Rzecznik patentowy. Absolwent Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi obsługę podmiotów komercyjnych i naukowo badawczych w dziedzinie praw własności przemysłowej, wyceny tych praw, a także komercjalizacji wyników prac B+R. Występuje w postępowaniach dotyczących wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych i znaków towarowych. Jako pełnomocnik, obsługując przedsiębiorców oraz podmioty publiczne występuje obecnie w ponad 450 postępowaniach krajowych przed UPRP dotyczących wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych i znaków towarowych, a także w blisko 300 prowadzonych przed EUIPO i WIPO.

Hubert Dyba

Hubert Dyba

Mentor

Trener i konsultant innowacji. Doświadczenie zdobywał jako konsultant w RCIiTT ZUT w Szczecinie oraz jako dyrektor Centrum Przemysłów Kreatywnych w Szczecinie. Prowadzi pracę naukową w zakresie innowacyjnych modeli biznesowych. Ekspert Komisji Europejskiej w zakresie metody Human Centered Design. Facylitator metody Google CSI:Lab Projektanci Innowacji PFR. Swoją wiedzą wspierał m.in Samsung LABO, Climate KIC, MIT Enterprise Forum, Startup Weekend. Regularnie współpracuje z PARP, KPK, polskimi uczelniami oraz firmami i start-upami w zakresie innowacji i budowania modeli biznesowych. Jako stypendysta MNiSW w ramach programu Top 500 Innovators wiedzę o innowacjach i Design Thinking zdobywał na Uniwersytecie Stanforda w USA. Członek The International Society for Professional Innovation Management.

Mariusz Lesiecki

Mariusz Lesiecki

Mentor

Z wykształcenia biotechnolog i towaroznawca. Obecnie broker innowacji
w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu gdzie odpowiada za aktywne wyszukiwanie i wstępną ocenę projektów o potencjale wdrożeniowym. Współuczestniczył w opracowaniu dwóch katalogów oferty technologii i produktów oraz innowacyjnych rozwiązań dla przedsiębiorców – Life Science Innovation oraz Life Science Innovation 2.0. Na co dzień bierze udział w tworzeniu oferty technologicznej Uniwersytetu dla biznesu oraz promocji wyników badań naukowych zmierzających do ich komercjalizacji. Wcześniej pełnił funkcję Managera Inkubacji w projekcie Strefa Pomysłodawcy, a także Managera Innowacji w Studenckim Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Jacek Wawrzynowicz

Jacek Wawrzynowicz

Kierownik projektu

Obecnie dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii UP w Poznaniu. Ekspert z zakresu transferu technologii, broker innowacji. Prowadził i moderował szkolenia i seminaria związane z kreowaniem innowacji, transferem wiedzy i komercjalizacją. Kierował ponad 250 procesami komercjalizacji i wdrażania nowych technologii oraz 30 projektami B+R oraz na zlecenie przedsiębiorstw. Koordynował ponad 90 projektów prac przedwdrożeniowych. Autor kilku koncepcji aplikacji komputerowych wdrożonych na rynku.

Beata Biniaś

Ambasador projektu

W projekcie „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów” zajmować się będzie działaniami związanymi w naborem wniosków konkursowych.  Zadania te będą obejmować organizację oraz prowadzenie spotkań informacyjnych, bezpośredni kontakt z pomysłodawcami, tworzenie oraz aktualizację treści na stronie projektu, a także dostosowywanie kanałów komunikacyjnych w zależności od potrzeb pomysłodawców.