Wydarzenie odbyło się:
12 września 2024
13:00
Platforma MS Teams
Podczas spotkania „Success story: od pomysłu do startupu!” główny prelegent – dr inż. Filip Porzucek, Mentor projektowy – opowie jak wyglądały początki jego drogi biznesowej oraz podzieli się doświadczeniami w zakresie rozwijania innowacyjnych pomysłów biznesowych.
Opowie między innymi o tym:
Dodatkowo w spotkaniu weźmie udział dr Hubert Dyba, Mentor projektowy, który odpowie na pytania dotyczące kreowania modeli biznesowych w startupach.
Dołącz teraz → kliknij tutaj
Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.
Filip Porzucek od początku swojej kariery naukowej skierował swoją uwagę na badania o charakterze aplikacyjnym i wdrożeniowym. Podczas studiów odbywał praktyki w firmie biotechnologicznej, gdzie pracował w laboratorium B+R. Zdobył tam doświadczenie w opracowywaniu technologii produkcji substancji czynnych naturalnego pochodzenia.
Uczestniczył także w programie inkubacyjnym, którego celem było utworzenie startupu finansowanego przez fundusze Venture Capital. Proces inkubacji obejmował serię szkoleń i warsztatów mających na celu opracowanie adekwatnego biznesplanu oraz agendy badawczej, a także możliwość przedstawienia przedsięwzięcia podczas ogólnopolskiej konferencji. Projekt z prezentacją zdobył pierwsze miejsce, co zaowocowało rekomendacją do przyznania finansowania ze środków VC.
W 2017 roku stał się współzałożycielem startupu Cofactor sp. z o.o., w którym wdrożył opracowane przez siebie rozwiązania. Z kolei w 2023 roku został również współzałożycielem pierwszego biotechnologicznego spin-offu wywodzącego się z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – SpinBionic sp. z o.o..
Hubert Dyba – trener i konsultant innowacji. Prowadzi pracę naukową w zakresie innowacyjnych modeli biznesowych. Doświadczenie zdobywał jako konsultant w centrum transferu technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a także jako dyrektor Centrum Przemysłów Kreatywnych w Szczecinie. Regularnie współpracuje także z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowym Punktem Kontaktowym, polskimi uczelniami oraz firmami i startupami w zakresie innowacji i budowania modeli biznesowych.
Zapraszamy także na szkolenie „Prawa własności intelektualnej a Pomysłodawca”.