Przejdź do głównej treści

Wydarzenie odbyło się:

13 września 2024

13:00

Platforma MS Teams

Czy na pewno Twój pomysł biznesowy jest Twój? Dołącz do szkolenia „Prawa własności intelektualnej a Pomysłodawca” i sprawdź!

Nie jesteś pewien czego dotyczy własność intelektualna ani jak stosować przepisy prawne, które jej dotyczą? A może nie wiesz jak chronić swój pomysł biznesowy przed utratą „nowości”? Podczas szkolenia „Prawa własności intelektualnej a Pomysłodawca” dr Izabela Pietrzak, Mentor projektowy, opowie czym jest własność intelektualna oraz w jaki sposób jest ona powiązana z Pomysłodawcą.

Udział w webinarze pozwoli ci poznasz odpowiedzi na następujące pytania:

  • co to są dobra intelektualne?
  • kim jest twórca w kontekście praw własności intelektualnej (PWI) i jaki posiada status?
  • jakie relacje miedzy współtwórcami mogą występować w aspekcie PWI?

 

Dodatkowo w szkoleniu udział weźmie rzecznik patentowy, Bartłomiej Fijałkowski, który będzie mógł przedstawić szczegółowe informacje na temat poszczególnych form ochrony innowacyjnych rozwiązań.

Dołącz teraz → kliknij tutaj

Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

Prelegenci:

Izabela Pietrzak – z wykształcenia radca prawny, dr nauk prawnych. Zawodowo zajmuje się obsługą transferu wiedzy do gospodarki, w szczególności obsługą procesów komercjalizacji. Jest autorką publikacji dot. zagadnień prawnych procesu komercjalizacji wyników B+R. Specjalizuje się w obsłudze prawnej: procesów transferu technologii z udziałem przedsiębiorców i uczelni, a także projektów dofinansowanych np. przez NCBR. Dodatkowo prowadzi szkolenia/prezentacje z zakresu problematyki własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem transferu wiedzy do gospodarki.

Bartłomiej Fijałkowski – Mentor w projekcie „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów”, na co dzień rzecznik patentowy. Prowadzi obsługę podmiotów komercyjnych i naukowo badawczych w dziedzinie praw własności przemysłowej, wyceny tych praw, a także komercjalizacji wyników prac B+R. Występuje w postępowaniach dotyczących wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych i znaków towarowych.