Przejdź do głównej treści

Kto może wziąć udział w projekcie Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów

Pomysłodawcą, który może wziąć udział w projekcie jest każda pełnoletnia osoba z całej Polski posiadająca pełną zdolność do czynności prawnej, która zgłosi do udziału w nim autorski i zarazem innowacyjny pomysł biznesowy. Do udziału w projekcie "Laboratorium Innowatora - Strefa Kreatywnych Pomysłów" mogą zgłaszać się wyłącznie osoby fizyczne. Pomysłodawcy-osoby fizyczne mogą prowadzić działalność gospodarczą, ale pomysł biznesowy zgłoszony do projektu nie może być objęty jej zakresem. Oznacza to, iż Pomysłodawcy nie mogą sprzedawać towarów wytworzonych wg pomysłu biznesowego, świadczyć usług wg takiego pomysłu lub finansować prac związanych z rozwojem pomysłu biznesowego w ramach prowadzonej działalności.

Czy Pomysłodawca może prowadzić działalność gospodarczą?

Do udziału w projekcie "Laboratorium Innowatora - Strefa Kreatywnych Pomysłów" mogą zgłaszać się wyłącznie osoby fizyczne. Pomysłodawcy-osoby fizyczne mogą prowadzić działalność gospodarczą, ale pomysł biznesowy zgłoszony do projektu nie może być objęty jej zakresem. Oznacza to, iż Pomysłodawcy nie mogą sprzedawać towarów wytworzonych wg pomysłu biznesowego, świadczyć usług wg takiego pomysłu lub finansować prac związanych z rozwojem pomysłu biznesowego w ramach prowadzonej działalności.

Ile pomysłów można zgłosić do udziału w projekcie?

Do udziału w każdej z 4 rund Naboru indywidualny Pomysłodawca zgłosić może maksymalnie 2 pomysły biznesowe. Jednakże do fazy Mentoringu zakwalifikować może się jedynie 1 spośród nich (wyżej notowany na liście rankingowej).

Czy można zgłosić do kolejnej rundy Naboru pomysł biznesowy, który nie zakwalifikował się wcześniej do udziału w projekcie?

Tak, nie ma takiego ograniczenia. Przykładowo, jeśli pomysł na został zakwalifikowany do udziału w do fazy Mentoringu w ramach pierwszej rundy Naboru Pomysłodawca może ponownie zgłosić go do projektu w drugiej rundzie Naboru.

Ile czasu trwa proces mentoringu?

Proces mentoringu podzielony został na dwie fazy: I faza Mentoringu trwa 1,5 miesiąca i skupia się na prowadzeniu badań rynkowych nad zgłaszanym pomysłem, natomiast II faza Mentoringu trwa 4,5 miesiąca i przeznaczona jest na skonstruowanie i wytworzenie prototypu (MVP) rozwijanego rozwiązania

Czy w trakcie trwania projektu należy założyć działalność gospodarczą (startup)?

Nie, nie jest to wymagane. Ideą projektu jest wsparcie Pomysłodawcy w rozwoju proponowanego przez niego rozwiązania i weryfikacja przyjętych założeń biznesowych jeszcze na etapie przed założeniem działalności gospodarczej. Docelowo jednak udział w projekcie i otrzymany feedback mają ułatwić Pomysłodawcy podjęcie decyzji o założeniu startupu w przyszłości.

Kim są Eksperci Recenzenci?

To eksperci oceniający zgłoszone do udziału w projekcie pomysły biznesowe. Są to głównie osoby wywodzące się ze środowiska funduszy inwestycyjnych. Ich bogate doświadczenie zawodowe w rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych oraz realizacji inwestycji Venture Capital pozwoli w sposób jak najbardziej wiarygodny dokonać rzeczywistej oceny skali innowacyjności i potencjału rynkowego proponowanych przez Pomysłodawców rozwiązań.

Kim są Mentorzy?

Każdemu z Pomysłodawców zakwalifikowanych do udziału w fazie Mentoringu przydzielony zostanie Mentor, który udzielał będzie mu wsparcia w pracach nad rozwojem pomysłu. Są to osoby osiadające doświadczenie w zakresie rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć oraz tworzenia i komercjalizacji nowych technologii zdobyte w pracy zarówno z indywidualnymi Pomysłodawcami jak i startupami oraz dojrzałymi przedsiębiorstwami.

Kim są Eksperci KIS-Naukowcy?

To pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Podzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem z Pomysłodawcami w pracach nad rozwojem ich pomysłów, szczególnie w zakresie specjalizacji takich jak biotechnologia, technologia żywności, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, innowacyjne rolnictwo i ogrodnictwo, gospodarka wodna, technologia drewna, meblarstwo czy też szeroko pojęty design.

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

Napisz do nas